Harcerski Ośrodek Wodny Harcerski Ośrodek Wodny

baner lewy opp

Informator 2019

baner lewy treminy egzaminow

baner lewy egzamin

Weather Underground PWS IPORAJ2

Turnus III

gdronka

Skipper

Grzegorz Dronka

Kapitan jachtowy, IŻ ; z wykształcenia historyk, aktualnie pracuje w MDK nr 1 w Bytomiu. Jeden z bardziej doświadczonych skipperów Ośrodka, którego "legendę" tworzą w znacznej mierze opowieści załogantów rozpowszechniane w jakiś czas po rejsach, gdy wszystko wydaje się większe, groźniejsze ... W szkiery Finlandii, którymi jest zauroczony wybiera się 3 raz i ma nadzieję, że nie ostatni.

Jacek Jurek

Żeglarz Jachtowy. Uczeń Liceum ogólnokształcącego im. Konarskiego w Katowicach. Z Ośrodkiem związany od zawsze, a przynajmniej od wielu lat. "Żelazny" uczestnik wielu obozów jungów i stażowych ( nikt inny w tylu nie uczestniczył i chyba długo jeszcze ktoś taki się nie znajdzie). Ma za sobą już dwa rejsy na Wenedzie, w tym jeden jako 1 oficer. Pomimo młodego wieku spokoju, opanowania i kultury może mu pozazdrościć każdy.
jjurek
mwieczorek

Magdalena Wieczorek

Żeglarz Jachtowy, mł. ratownik WOPR i sędzia pływacki ; Uczennica 2 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie. Uczestnik 2 obozów stażowych w HOW Poraj i kandydatka do kadry Ośrodka. W sezonie 2007 odbyła 2 rejsy morskie (nie zrażona typowym niestety dla polskiego jachtingu stanem jachtu na swoim pierwszy rejsie jeszcze w tym samym roku popłynęła drugi raz). Żegluje również po Mazurach i w weekendy. Powszechnie lubiana, o ujmującym uśmiechu i łagodnym usposobieniu. Zagorzały kibic Rakowa Częstochowa.

Jagoda Janas

Żeglarz jachtowy, uczennica IX LO im.C.K. Norwida w Częstochowie. Nie jest to mój debiut, jako że w zeszłym roku miałam okazje pływać po wodach szwedzkich, duńskich i niemieckich. Siostra swojej siostry, Karoliny . Jesteśmy identyczne, poza jednym szczegółem - ona jest brunetką;) Żeglarstwo morskie sprawia mi dużo radości. Zimą żagiel zmieniam na deskę. Poza tym uwielbiam czytać książki.
jjanas
bgolda

Barbara Gołda

Żeglarz Jachtowy. Uczennica 2 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie. Poza żeglarstwem interesuje się również tańcem oraz sportami wodnymi ( ratownik WOPR i sędzia pływacki) w zeszłym roku dane jej było pływać po wodach szwedzkich, duńskich i niemieckich. Jej największym marzeniem jest ukończenie Akademii Marynarki Wojennej.