Harcerski Ośrodek Wodny Harcerski Ośrodek Wodny

baner lewy opp

Informator 2019

baner lewy treminy egzaminow

baner lewy egzamin

Instruktorzy

Agata Ryguła

Jachtowy Sternik Morski
Morski Sternik Motorowodny
Instruktor Żeglarstwa

Z Ośrodkiem związana od lat. Dawna uczestniczka obozu Jungów, dziś może poszczycić się mianem wielokrotnej komendantki tegoż to właśnie obozu. Od niedawna przeszła „na polankę", gdzie doskonale radzi sobie jako instruktor kursu na stopień Żeglarza Jachtowego. Spokojne i przemyślane działanie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach sprawiają, że opanowanie sztuki żeglarstwa pod jej nadzorem staje się łatwe, proste i przyjemne nawet dla najbardziej „opornych" kursantów. Po drodze do codzienności, którą jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, zawsze ma czas na kawkę w Poraju.

Agnieszka Bajor

Jachtowy Sternik Morski
Morski Sternik Motorowodny
Instruktor Żeglarstwa

Wychowanek HOW Poraj, magister - inżynier, absolwentka Politechniki Śląskiej, długoletni instruktor obozów jungów i na stopnie żeglarskie, mistrz manewrowania jachtem żaglowym oraz motorówkami pomocniczymi. Uczestniczka Morskich Akcji Szkoleniowych.

Aleksandra Butryn

Jachtowy Sternik Morski
Instruktor Żeglarstwa
Morski Sternik Motorowodny

Studentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Druhna doskonale wiedząca czego oczekuje od życia, konsekwentna i zdecydowana. Kiedy nie żegluje to czas pochłaniają jej podróże, najczęściej w kierunku Francji, gdzie zgłębia kulturę tego kraju. Amatorka dobrego kina.

Aleksandra Mazurek

Jachtowy Sternik Morski
Instruktor Żeglarstwa

Absolwentka Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, wieloletni instruktor i KWŻ obozów wakacyjnych, wychowanka Ośrodka. Żegluje od najmłodszych lat. Miłośniczka podróży, nie tylko drogą morską. W HOW Poraj zajmuje się pracą szkoleniową z instruktorami stażystami.

 

Aleksandra Motyka

Żeglarz Jachtowy

Miła, ciepła i bardzo spokojna dziewczyna, którą trudno wyprowadzić z równowagi. W kryzysowych sytuacjach potrafi zachować zimną krew oraz kontrolować sytuację. Ma do siebie bardzo duży dystans. Kocha owady, a w szczególności motyle.