Harcerski Ośrodek Wodny Harcerski Ośrodek Wodny

baner lewy opp

Informator 2021

baner lewy treminy egzaminow

baner lewy egzamin

Turnus III

gdronka

Skipper

Grzegorz Dronka

Kapitan jachtowy, IŻ ; z wykształcenia historyk, aktualnie pracuje w MDK nr 1 w Bytomiu. Jeden z bardziej doświadczonych skipperów Ośrodka, którego "legendę" tworzą w znacznej mierze opowieści załogantów rozpowszechniane w jakiś czas po rejsach, gdy wszystko wydaje się większe, groźniejsze ... W szkiery Finlandii, którymi jest zauroczony wybiera się 3 raz i ma nadzieję, że nie ostatni.

Jacek Jurek

Żeglarz Jachtowy. Uczeń Liceum ogólnokształcącego im. Konarskiego w Katowicach. Z Ośrodkiem związany od zawsze, a przynajmniej od wielu lat. "Żelazny" uczestnik wielu obozów jungów i stażowych ( nikt inny w tylu nie uczestniczył i chyba długo jeszcze ktoś taki się nie znajdzie). Ma za sobą już dwa rejsy na Wenedzie, w tym jeden jako 1 oficer. Pomimo młodego wieku spokoju, opanowania i kultury może mu pozazdrościć każdy.
jjurek
mwieczorek

Magdalena Wieczorek

Żeglarz Jachtowy, mł. ratownik WOPR i sędzia pływacki ; Uczennica 2 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie. Uczestnik 2 obozów stażowych w HOW Poraj i kandydatka do kadry Ośrodka. W sezonie 2007 odbyła 2 rejsy morskie (nie zrażona typowym niestety dla polskiego jachtingu stanem jachtu na swoim pierwszy rejsie jeszcze w tym samym roku popłynęła drugi raz). Żegluje również po Mazurach i w weekendy. Powszechnie lubiana, o ujmującym uśmiechu i łagodnym usposobieniu. Zagorzały kibic Rakowa Częstochowa.

Jagoda Janas

Żeglarz jachtowy, uczennica IX LO im.C.K. Norwida w Częstochowie. Nie jest to mój debiut, jako że w zeszłym roku miałam okazje pływać po wodach szwedzkich, duńskich i niemieckich. Siostra swojej siostry, Karoliny . Jesteśmy identyczne, poza jednym szczegółem - ona jest brunetką;) Żeglarstwo morskie sprawia mi dużo radości. Zimą żagiel zmieniam na deskę. Poza tym uwielbiam czytać książki.
jjanas
bgolda

Barbara Gołda

Żeglarz Jachtowy. Uczennica 2 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie. Poza żeglarstwem interesuje się również tańcem oraz sportami wodnymi ( ratownik WOPR i sędzia pływacki) w zeszłym roku dane jej było pływać po wodach szwedzkich, duńskich i niemieckich. Jej największym marzeniem jest ukończenie Akademii Marynarki Wojennej.