Harcerski Ośrodek Wodny Harcerski Ośrodek Wodny

baner lewy opp

Informator 2021

baner lewy treminy egzaminow

baner lewy egzamin

Turnus I

mjodlowski

Skipper

Maciej Jodłowski

Sternik Jachtowy, Instruktor Żeglarstwa. Wychowanek Harcerskiego Ośrodka Wodnego w Poraju. A tak pisze o mnie jedna z byłych i pewnie przyszłych załogantek: "Kapitan zacnej S/Y Wenedy. Student Informatyki. Instruktor obozów jungów i na stopnie żeglarskie. Ze stoickim spokojem podchodzi do wszystkich kursantów. Osoba posiadająca zdolności organizacyjne. Człowiek bardzo sympatyczny, lojalny, który nie przywiązuje wagi do własnych korzyści. Z optymizmem podąża do przodu i szczerze wierzy, że życie jest piękne, do pewnych spraw, podchodzi jednak z dystansem. Martwi się póki gruntownie nie sprawdzi każdego szczegółu, jest wytrwały, dokładny, skory do pomocy. Gdy zachodzi potrzeba, umie zachować zimną krew i zdrowy rozsądek. Mimo młodego wieku posiada spore doświadczenie żeglarskie. Z zamiłowania modelarz, szkutnik, miniaturzysta."

Krzysztof Capek

Z żeglarstwem związany od najmłodszych lat. Lubi podróżować i poznawać świat. A poza tym: Student II-go roku Automatyki i Robotyki na Politechnice Śląskiej. Absolwent Państwowej szkoły Muzycznej w Zabrzu im. Stanisława Moniuszki. Krzysztof Capek

kcapek
apakura

Agnieszka Pakura

Żeglarz Jachtowy. Studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Miłośniczka żeglarstwa mazurskiego, od niedawna pokochała także Bałtyk. Jest osobą bezkonfliktową, umiejącą dostosować się do sytuacji. Uwielbia jazdę samochodem, a także sport: w szczególność pływanie i sporty zimowe. Marzy sobie by skoczyć ze spadochronem.

Sara Mitręga

Mam 15 lat, mieszkam w Zawierciu. Uczęszczam do gimnazjum, które w tym roku kończę i zdaję egzamin do liceum ogólnokształcącego. Jestem osobą energiczną i pełną werwy, optymistycznie nastawioną do życia. Moje zainteresowania to sport (koszykówka, piłka ręczna, pływanie, snowboard), a największa pasja to żeglarstwo, z którym jestem związana od najmłodszych lat. Interesują mnie również języki obce, głownie angielski. Jestem nastolatką lubiącą towarzystwo, mam wielu przyjaciół, z którymi lubię spędzać wolny czas.

smitrega
mwarot

Maciej Warot

Żeglarz Jachtowy. Uczeń klasy pierwszej III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach. Interesuje się grafiką oraz malarstwem, amator dobrej muzyki oraz literatury fantastycznej. Z Żeglarstwem związany od 3 lat. Pasjonat górskich wędrówek, marzy o wyprawie do Tybetu. Uśmiechnięty, wiążący przyszłe plany z architekturą.