Harcerski Ośrodek Wodny Harcerski Ośrodek Wodny

baner lewy opp

Informator 2024

baner lewy treminy egzaminow

baner lewy egzamin

W poszukiwaniu słońca...

Pierwsze godziny za nami, a już cały obóz w komplecie. Gotowi na nowe przygody i poznanie tajników żeglarstwa, wszyscy w napięciu czekali na pierwsze zajęcia na wodzie. Kilka zasad bezpieczeństwa i gotowi by chwycić wiosła, a wszystko po to by już za chwilę postawić żagle. Mówiąc chwila nikt nie przypuszczał, że potrwała ona troszkę dłużej. Mnóstwo tańców i zabaw wywołujących słoneczną pogodę, kilka zabobonów prowokujących wiatr i błagania jungów sprawiły, że w końcu również i żeglarsko zaczęliśmy nasz obóz. Odkąd tylko złapaliśmy wiatr w żagle chęć nieustannego żeglarstwa stawała się coraz większa. To właśnie doprowadziło nas do wycieczki na drugą stronę zalewu w poszukiwaniu skarbu, który ze smakiem sporządziliśmy na ognisku.

Wszystkie jungi miały okazję również do rozładowania swoich emocji podczas gier i zabaw sportowych, których częścią była uwielbiana zabawa z balonami pełnymi wody, gra w dwa ognie czy przeciąganie liny, ale wyjątkowo tylko przeciwko druhom. Kreatywność uczestników obozu można było również zauważyć podczas zajęć plastycznych. Do dnia dzisiejszego zastanawiamy się czy portrety druhów odzwierciedlały sympatię jaką nas darzyli!?

I choć smętna pogoda towarzyszyła nam od początku to pogoda ducha była na tyle silna by uśmiechem rozganiać chmury i świetnie się bawić. A rozbrykane humory naszych obozowiczów w niczym nie przypominały początkowych przestraszonych twarzy, żegnających rodziców.

Z łezką w oku bo to już koniec, ale z uśmiechem czekając na następne wakacje zapraszamy w przyszłym roku.

{pgcooliris id=332}