Harcerski Ośrodek Wodny Harcerski Ośrodek Wodny

baner lewy opp

Informator 2020

baner lewy treminy egzaminow

baner lewy egzamin

Nowi Sternicy Morscy

Jesienią instruktorzy naszego ośrodka zorganizowali w Szczecinie dziewięciodniowy kurs na patent jachtowego sternika morskiego zakończony egzaminem w Cenralnym Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego w Trzebieży. Możemy się poszczycić, że mamy w naszym instruktorskim gronie aż 15 nowych sterników morskich!
Szkolenie na patent obejmowało manewrowanie dwunastometrowym jachtem na żaglach i na silniku oraz wiadomości teoretyczne z zakresu: locji morskiej, nawigacji, sygnalizacji i łączności, ratownictwa oraz meteorologii. Jak mówią sami uczestnicy, szkolenie było bardzo intensywne i wymagające sporych umiejętności żeglarskich, ale również pełne wspaniałych momentów i zabawnych sytuacji.
Nie udałoby się zorganizować kursu, gdyby nie szkolący ich, doświadczeni instruktorzy: komendant Bartek Bekiersz  Piotrek Gałęziowski  oraz Grzegorz Grim  Bardzo dziękujemy Wam za poświęcony czas!
Nowym sternikom morskim - serdecznie gratulujemy!! Życzymy Wam rozwagi, pomyślnych wiatrów i szczęśliwych powrotów do portu.
Patent uzyskali: Marta Dzik, Weronika Eszyk, Natalia Cholewa, Dominika Widlarz, Iwona Janiga, Paula Kubicka, Ola Piestrak, Bartek Kutwin, Kacper Kozub, Jacek Jankowski, Kuba Zwierzchowski, Maciek Bugaj, Karol Bryła, Kuba Kulik, Maciek Fajfer.